Aerobiczna 6 Weidera /A6W/, czyli 6 jak „sześciopak”

Aerobiczna 6 Weidera /A6W/, czyli 6 jak „sześciopak”

Płaski brzuch, na którym widoczna jest rzeźba mięśni… – aerobiczna 6 Weidera to zestaw ćwiczeń, które pomogą ci w osiągnięciu tego efektu.

Pogoda zaczęła przypominać lato i moja Agata myślami wybiegła nieco w przyszłość, a w tej przyszłości zobaczyła siebie w stroju kąpielowym 🙂 Jest szczupłą kobietą, ale zawsze znajdzie coś, co może sobie wytknąć, jak to kobieta. Tym razem padło na brzuch! Agata stwierdziła, że powinna bardziej zadbać o rzeźbę mięśni brzucha i z pomocą „wujka Google” znalazła zestaw ćwiczeń nazywany A6W, czyli AEROBICZNA 6 WEIDERA.

Program tych ćwiczeń aerobowych stał się popularny niemal na całym świecie i cieszy się duża aprobatą, a wiele osób potwierdza jego skuteczność. Nie są to łatwe ćwiczenia i wymagają systematyczności, ale pierwsze efekty dają się zauważyć nawet po 2 tygodniach. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni brzucha i wykształcenie ich rzeźby. Zestaw składa się z 6 aerobowych ćwiczeń powtarzanych w odpowiednio zaplanowanych seriach przez 42 lub 47 dni. Oczywiście same ćwiczenia nie zdziałają cudów jeśli nie połączymy ich z właściwą dietą.

O czym trzeba pamiętać podejmując się planu treningowego A6W?

Ważne jest, aby ćwiczenia były wykonywane bez przerw na rozluźnienie mięśni i należy pamiętać, że dany ruch trzeba zatrzymać na 3 sekundy w momencie największego napięcia mięśni brzucha. Nie należy przerywać planu treningowego na więcej niż 1 dzień. Poza kawałkiem podłogi i matą lub ręcznikiem nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu.

treningA6W

Agata ćwiczy od 12 dni i efekty są widoczne, a to tym bardziej motywuje do kontynuacji. Po pierwszym dniu były zakwasy, ale z każdym kolejnym było coraz lepiej. To już rytuał każdego wieczoru. Jeśli macie partnerki, które narzekają na brzuszki, to polecam – zachęćcie je do A6W i wspierajcie, a na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać. Istotne jest, aby ćwiczenia wykonywać prawidłowo, czyli z zachowaniem kątów, odpowiednią wysokością unoszenia klatki piersiowej i napięciem mięśniowym. Podpowiem, że są nawet aplikacje na telefon z A6W, co może być ułatwieniem dla niektórych.

Ci którzy wytrwają, na pewno potwierdzą, że warto!

trening w upale

O „treningu w saunie”…, czyli bieganiu w upale!

Trening w upale…? Kiedy już trenujemy, nie chcemy odpuszczać bez względu na pogodę. Bieganie w deszczu czy mrozie to nic w porównaniu z temperaturą powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza!!! Jak wtedy radzić sobie z treningami…? Biegać czy nie? Funkcjonowanie organizmu i bieganie w upale… Podczas biegu, organy i mięśnie potrzebują więcej krwi niż zwykle, a …

0 komentarzy
popoludniowadrzemka

Drzemka – postaw na taki ENERGETYK!

Czy zdarza Ci się … uciąć sobie drzemkę? W odpowiedziach na to pytanie słyszę najczęściej, że sen w ciągu dnia to marnowanie czasu i wieczorne kłopoty z zaśnięciem, a także zaburzenie prawidłowego rytmu dnia. Wiele osób twierdzi też, że po drzemce czujemy się bardziej senni i zmęczeni. Błędne myślenie! Nie kawa, a drzemka! Na co …

0 komentarzy
sen

Sen jest tak ważny jak trening…

Wstać czy jednak zostać jeszcze w łóżku…? Ostatnie tygodnie były dość intensywne zawodowo i mocniej niż zwykle odczuwałem zmęczenie. Przed pracą staram się regularnie chodzić na siłownię, bo pogoda nie zawsze sprzyja bieganiu na świeżym powietrzu. Bywa, że strasznie ciężko jest mi wstać kiedy słyszę budzik przed 6.00 … Miewam czasem takie myśli, że może …

0 komentarzy
Please follow and like us:

One thought on “Aerobiczna 6 Weidera /A6W/, czyli 6 jak „sześciopak”

  1. Słyszałam o tej metodzie ale jakoś nie było czasu. Teraz wiem, że muszę spróbować:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *