Aerobiczna 6 Weidera /A6W/, czyli 6 jak „sześciopak”

Aerobiczna 6 Weidera /A6W/, czyli 6 jak „sześciopak”

Płaski brzuch, na którym widoczna jest rzeźba mięśni… – aerobiczna 6 Weidera to zestaw ćwiczeń, które pomogą ci w osiągnięciu tego efektu.

Pogoda zaczęła przypominać lato i moja Agata myślami wybiegła nieco w przyszłość, a w tej przyszłości zobaczyła siebie w stroju kąpielowym 🙂 Jest szczupłą kobietą, ale zawsze znajdzie coś, co może sobie wytknąć, jak to kobieta. Tym razem padło na brzuch! Agata stwierdziła, że powinna bardziej zadbać o rzeźbę mięśni brzucha i z pomocą „wujka Google” znalazła zestaw ćwiczeń nazywany A6W, czyli AEROBICZNA 6 WEIDERA.

Program tych ćwiczeń aerobowych stał się popularny niemal na całym świecie i cieszy się duża aprobatą, a wiele osób potwierdza jego skuteczność. Nie są to łatwe ćwiczenia i wymagają systematyczności, ale pierwsze efekty dają się zauważyć nawet po 2 tygodniach. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni brzucha i wykształcenie ich rzeźby. Zestaw składa się z 6 aerobowych ćwiczeń powtarzanych w odpowiednio zaplanowanych seriach przez 42 lub 47 dni. Oczywiście same ćwiczenia nie zdziałają cudów jeśli nie połączymy ich z właściwą dietą.

O czym trzeba pamiętać podejmując się planu treningowego A6W?

Ważne jest, aby ćwiczenia były wykonywane bez przerw na rozluźnienie mięśni i należy pamiętać, że dany ruch trzeba zatrzymać na 3 sekundy w momencie największego napięcia mięśni brzucha. Nie należy przerywać planu treningowego na więcej niż 1 dzień. Poza kawałkiem podłogi i matą lub ręcznikiem nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu.

treningA6W

Agata ćwiczy od 12 dni i efekty są widoczne, a to tym bardziej motywuje do kontynuacji. Po pierwszym dniu były zakwasy, ale z każdym kolejnym było coraz lepiej. To już rytuał każdego wieczoru. Jeśli macie partnerki, które narzekają na brzuszki, to polecam – zachęćcie je do A6W i wspierajcie, a na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać. Istotne jest, aby ćwiczenia wykonywać prawidłowo, czyli z zachowaniem kątów, odpowiednią wysokością unoszenia klatki piersiowej i napięciem mięśniowym. Podpowiem, że są nawet aplikacje na telefon z A6W, co może być ułatwieniem dla niektórych.

Ci którzy wytrwają, na pewno potwierdzą, że warto!

Jak płeć wpływa na treningi?

Czy i jak płeć wpływa na treningi ? Ostatnio usłyszałem od Agaty, że kobiety ogólnie mają trudniej w życiu, nawet w bieganiu, podkreśliła! Powodem był fakt, że nie będzie mogła wziąć udziału w biegu, na którym jej zależało ponieważ w tym terminie będzie niedysponowana, a ciężko to znosi – ja też nie najlepiej;) Od razu …

0 komentarzy
trening w upale

O „treningu w saunie”…, czyli bieganiu w upale!

Trening w upale…? Kiedy już trenujemy, nie chcemy odpuszczać bez względu na pogodę. Bieganie w deszczu czy mrozie to nic w porównaniu z temperaturą powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza!!! Jak wtedy radzić sobie z treningami…? Biegać czy nie? Funkcjonowanie organizmu i bieganie w upale… Podczas biegu, organy i mięśnie potrzebują więcej krwi niż zwykle, a …

0 komentarzy
popoludniowadrzemka

Drzemka – postaw na taki ENERGETYK!

Czy zdarza Ci się … uciąć sobie drzemkę? W odpowiedziach na to pytanie słyszę najczęściej, że sen w ciągu dnia to marnowanie czasu i wieczorne kłopoty z zaśnięciem, a także zaburzenie prawidłowego rytmu dnia. Wiele osób twierdzi też, że po drzemce czujemy się bardziej senni i zmęczeni. Błędne myślenie! Nie kawa, a drzemka! Na co …

0 komentarzy
Please follow and like us:

One thought on “Aerobiczna 6 Weidera /A6W/, czyli 6 jak „sześciopak”

  1. Słyszałam o tej metodzie ale jakoś nie było czasu. Teraz wiem, że muszę spróbować:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *