Spalamy kalorie – pajacyki to proste i efektywne ćwiczenie!

Spalamy kalorie – pajacyki to proste i efektywne ćwiczenie!

Spalamy kalorie – skaczemy!!!

Ostatnio pisałem o ćwiczeniach aerobowych, więc nawiązuję do tematu. Agata zaprzestała treningów według planu aerobicznej 6 Weidera po 20 dniach. Efekty były widoczne i naprawdę zachęcały do kolejnych dni ćwiczeń, ale kręgosłup zbyt mocno dawał się we znaki na odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Ból kręgosłupa to nie żarty, więc Agata zrezygnowała. Przyznaję, że była twarda i na początku nie narzekała. Sam jednak namawiałem ją do rezygnacji, bo z kręgosłupem trzeba uważać.
Po kilku dniach przerwy usłyszałem o nowym planie treningowym!

podskoki pajacykiPajacyki!!! – chyba każdy z nas pamięta to ćwiczenie z lekcji wychowania fizycznego w podstawówce? Wtedy nikt się nie zastanawiał nad tym jakie przynosi efekty gdy jest wykonywane poprawnie i w odpowiedniej ilości. Wydawało się proste i może nawet głupie…? Tymczasem pajacyki angażują różne grupy mięśniowe i są jednym z najlepszych ćwiczeń na zrzucenie zbędnych kalorii!

Pajacyki – jakie efekty daje to ćwiczenie?

Okazuje się, że kilkukrotne i poprawne wykonanie szybkich podskoków może spowodować zadyszkę! Pajacyki są ćwiczeniami aerobowymi, które wymagają niemało energii. Często pojawiają się w planie rozgrzewki przed zajęciami w klubach fitness. Nic w tym dziwnego jako, że intensywne podskakiwanie w trakcie pajacyków to dobry sposób na spalenie zadowalającej liczby kalorii.

pajacyki

Pajacyki angażują różne grupy mięśniowe: mięśnie naramienne, pośladkowe, mięśnie przywodzące i odwodzące w stawie biodrowym, oraz ręce, plecy i nogi. Poza tym, przyspieszają puls, a więc usprawniają dopływ krwi do mięśni oraz przyspieszają metabolizm. Podskoki sprawiają, że stajemy się bardziej elastyczni. Są łatwe do wykonania i bardzo efektywne.

Ile kalorii można spalić wykonując pajacyki?

Kobieta o wadze 58 kg podczas 30-minutowego wykonywania pajacyków w umiarkowanym tempie spali 130 kcal, a w trakcie energicznych podskoków – 237 kcal. Wszystko zależy od tempa ćwiczeń i indywidualnych predyspozycji. Przyjmuje się, że dorosła osoba może spalić po wykonaniu 100 pajacyków od 150 do 200 kcal.

Pajacyki należą do jednych z najczęściej polecanych ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej, więc warto włączyć je do rozgrzewek i planów treningowych jeśli do tej pory ich tam nie było!

trening w upale

O „treningu w saunie”…, czyli bieganiu w upale!

Trening w upale…? Kiedy już trenujemy, nie chcemy odpuszczać bez względu na pogodę. Bieganie w deszczu czy mrozie to nic w porównaniu z temperaturą powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza!!! Jak wtedy radzić sobie z treningami…? Biegać czy nie? Funkcjonowanie organizmu i bieganie w upale… Podczas biegu, organy i mięśnie potrzebują więcej krwi niż zwykle, a …

0 komentarzy
popoludniowadrzemka

Drzemka – postaw na taki ENERGETYK!

Czy zdarza Ci się … uciąć sobie drzemkę? W odpowiedziach na to pytanie słyszę najczęściej, że sen w ciągu dnia to marnowanie czasu i wieczorne kłopoty z zaśnięciem, a także zaburzenie prawidłowego rytmu dnia. Wiele osób twierdzi też, że po drzemce czujemy się bardziej senni i zmęczeni. Błędne myślenie! Nie kawa, a drzemka! Na co …

0 komentarzy
sen

Sen jest tak ważny jak trening…

Wstać czy jednak zostać jeszcze w łóżku…? Ostatnie tygodnie były dość intensywne zawodowo i mocniej niż zwykle odczuwałem zmęczenie. Przed pracą staram się regularnie chodzić na siłownię, bo pogoda nie zawsze sprzyja bieganiu na świeżym powietrzu. Bywa, że strasznie ciężko jest mi wstać kiedy słyszę budzik przed 6.00 … Miewam czasem takie myśli, że może …

0 komentarzy
Please follow and like us:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *