Spalamy kalorie – pajacyki to proste i efektywne ćwiczenie!

Spalamy kalorie – pajacyki to proste i efektywne ćwiczenie!

Spalamy kalorie – skaczemy!!!

Ostatnio pisałem o ćwiczeniach aerobowych, więc nawiązuję do tematu. Agata zaprzestała treningów według planu aerobicznej 6 Weidera po 20 dniach. Efekty były widoczne i naprawdę zachęcały do kolejnych dni ćwiczeń, ale kręgosłup zbyt mocno dawał się we znaki na odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Ból kręgosłupa to nie żarty, więc Agata zrezygnowała. Przyznaję, że była twarda i na początku nie narzekała. Sam jednak namawiałem ją do rezygnacji, bo z kręgosłupem trzeba uważać.
Po kilku dniach przerwy usłyszałem o nowym planie treningowym!

podskoki pajacykiPajacyki!!! – chyba każdy z nas pamięta to ćwiczenie z lekcji wychowania fizycznego w podstawówce? Wtedy nikt się nie zastanawiał nad tym jakie przynosi efekty gdy jest wykonywane poprawnie i w odpowiedniej ilości. Wydawało się proste i może nawet głupie…? Tymczasem pajacyki angażują różne grupy mięśniowe i są jednym z najlepszych ćwiczeń na zrzucenie zbędnych kalorii!

Pajacyki – jakie efekty daje to ćwiczenie?

Okazuje się, że kilkukrotne i poprawne wykonanie szybkich podskoków może spowodować zadyszkę! Pajacyki są ćwiczeniami aerobowymi, które wymagają niemało energii. Często pojawiają się w planie rozgrzewki przed zajęciami w klubach fitness. Nic w tym dziwnego jako, że intensywne podskakiwanie w trakcie pajacyków to dobry sposób na spalenie zadowalającej liczby kalorii.

pajacyki

Pajacyki angażują różne grupy mięśniowe: mięśnie naramienne, pośladkowe, mięśnie przywodzące i odwodzące w stawie biodrowym, oraz ręce, plecy i nogi. Poza tym, przyspieszają puls, a więc usprawniają dopływ krwi do mięśni oraz przyspieszają metabolizm. Podskoki sprawiają, że stajemy się bardziej elastyczni. Są łatwe do wykonania i bardzo efektywne.

Ile kalorii można spalić wykonując pajacyki?

Kobieta o wadze 58 kg podczas 30-minutowego wykonywania pajacyków w umiarkowanym tempie spali 130 kcal, a w trakcie energicznych podskoków – 237 kcal. Wszystko zależy od tempa ćwiczeń i indywidualnych predyspozycji. Przyjmuje się, że dorosła osoba może spalić po wykonaniu 100 pajacyków od 150 do 200 kcal.

Pajacyki należą do jednych z najczęściej polecanych ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej, więc warto włączyć je do rozgrzewek i planów treningowych jeśli do tej pory ich tam nie było!

Jak płeć wpływa na treningi?

Czy i jak płeć wpływa na treningi ? Ostatnio usłyszałem od Agaty, że kobiety ogólnie mają trudniej w życiu, nawet w bieganiu, podkreśliła! Powodem był fakt, że nie będzie mogła wziąć udziału w biegu, na którym jej zależało ponieważ w tym terminie będzie niedysponowana, a ciężko to znosi – ja też nie najlepiej;) Od razu …

0 komentarzy
trening w upale

O „treningu w saunie”…, czyli bieganiu w upale!

Trening w upale…? Kiedy już trenujemy, nie chcemy odpuszczać bez względu na pogodę. Bieganie w deszczu czy mrozie to nic w porównaniu z temperaturą powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza!!! Jak wtedy radzić sobie z treningami…? Biegać czy nie? Funkcjonowanie organizmu i bieganie w upale… Podczas biegu, organy i mięśnie potrzebują więcej krwi niż zwykle, a …

0 komentarzy
popoludniowadrzemka

Drzemka – postaw na taki ENERGETYK!

Czy zdarza Ci się … uciąć sobie drzemkę? W odpowiedziach na to pytanie słyszę najczęściej, że sen w ciągu dnia to marnowanie czasu i wieczorne kłopoty z zaśnięciem, a także zaburzenie prawidłowego rytmu dnia. Wiele osób twierdzi też, że po drzemce czujemy się bardziej senni i zmęczeni. Błędne myślenie! Nie kawa, a drzemka! Na co …

0 komentarzy
Please follow and like us:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *