Tłusty czwartek dla biegacza może być mniej tłusty!

Tłusty czwartek dla biegacza może być mniej tłusty!

Tłusty czwartek dla biegacza może być mniej tłusty!

Tłusty czwartek! – może ładniej byłoby nazywać go „Pysznym Czwartkiem” lub „Słodkim Czwartkiem” zamiast odstraszać tym „Tłustym…”? W sklepach, cukierniach i na ulicach czuć zapach pączków – taki urok tego dnia!. Praktycznie każdy z nas skusi się dziś na pączka, a raczej pączkiiiii. Pocieszające jest to, że jako biegacz jesteś w lepszej pozycji! Bieganie jest jedną z najbardziej skutecznych aktywności jeśli chodzi o spalanie kalorii w jednostce czasu. W zależności od tempa, masy ciała itd. w ciągu jednej godziny możesz spalić od 650 do nawet 900 kalorii!
Ile możesz zjeść pączków zależy od tego, jaki trening na dziś zaplanowałeś (albo już wykonałeś).

Tłusty czwartek biegacza
PĄCZEK, PĄCZUŚ, PĄCZUSZEK…
Przeciętnie ma ok 400 kcal w 100 gramach, więc przyjmijmy, że jeden pączek to 300 kcal, ok. 44 gramy węglowodanów, 11 gramów tłuszczu i 5 gramów białka. Faktycznie, ma wysoki indeks glikemiczny, zawarty w nim tłuszcz nie jest najzdrowszy, a białko nie ma najwyższych wartości odżywczych, ale przynajmniej nie jest to sam tłuszcz. Ponadto, pamiętaj, że po zjedzeniu jednego pączka w naszym organizmie gwałtownie rośnie poziomu cukru, który następnie bardzo szybko spada. To właśnie skoki cukru we krwi potęgują chęć jedzenia i sięgamy po kolejnego… Bądź czujny!
Pączek pączkowi nie równy – zadbaj o jakość & smak!
Tłusty czwartek to swoiste święto pączków, więc nie zjadaj byle jakich nazywanych pączkami. Warto zadbać o walory jakościowo-smakowe i kupić najlepszego pączka. Każdy z Was pewnie doskonale wie gdzie można kupić prawdziwe, pyszne pączki, prawda?
Kluczowe pytanie na DZIŚ: Ile muszę biegać żeby spalić te pączki?
1) 1 zjedzony pączek = około 20 minut biegu
2) 2 zjedzone pączki = około 40 minut biegu (lub zjedz je na śniadanie, popij kawką i nie musisz biegać)
3) 3 – 4 zjedzone pączki (około 1000kcal) = około 60 minut biegu
4) 5 – 7 zjedzonych pączków (około 2000kcal) = około 120 minut biegu lub 90 minut intensywnego treningu – ŁAKOMCZUCH!!!!
5) 8 – 10 zjedzonych pączków (około 3000kcal!!!) – 3 godziny biegu są dla wielu niewykonalne, więc nie jedz tego dnia już nic słodkiego, pobiegaj przez jakąś godzinę, a potem sam odpowiedz sobie na pytanie: Czy było warto?
6) 10 zjedzonych pączków = post do poniedziałku! Regularne treningi i zero pustych kalorii przez najbliższy czas! Możesz wspomagać się herbatą z dodatkiem imbiru lub naparem z mięty.

SMACZNEGO CZWARTKU – rozkoszuj się ”z głową” jeśli to możliwe!

Jak płeć wpływa na treningi?

Czy i jak płeć wpływa na treningi ? Ostatnio usłyszałem od Agaty, że kobiety ogólnie mają trudniej w życiu, nawet w bieganiu, podkreśliła! Powodem był fakt, że nie będzie mogła wziąć udziału w biegu, na którym jej zależało ponieważ w tym terminie będzie niedysponowana, a ciężko to znosi – ja też nie najlepiej;) Od razu …

0 komentarzy
trening w upale

O „treningu w saunie”…, czyli bieganiu w upale!

Trening w upale…? Kiedy już trenujemy, nie chcemy odpuszczać bez względu na pogodę. Bieganie w deszczu czy mrozie to nic w porównaniu z temperaturą powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza!!! Jak wtedy radzić sobie z treningami…? Biegać czy nie? Funkcjonowanie organizmu i bieganie w upale… Podczas biegu, organy i mięśnie potrzebują więcej krwi niż zwykle, a …

0 komentarzy
popoludniowadrzemka

Drzemka – postaw na taki ENERGETYK!

Czy zdarza Ci się … uciąć sobie drzemkę? W odpowiedziach na to pytanie słyszę najczęściej, że sen w ciągu dnia to marnowanie czasu i wieczorne kłopoty z zaśnięciem, a także zaburzenie prawidłowego rytmu dnia. Wiele osób twierdzi też, że po drzemce czujemy się bardziej senni i zmęczeni. Błędne myślenie! Nie kawa, a drzemka! Na co …

0 komentarzy
Please follow and like us:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *