Zadanie wykonane – medal i zadowolenie zdobyte!

Niedzielne przedpołudnie

Wczorajsza niedziela należała do Agaty. O 11:00 wystartował Bieg Kobiet pod patronatem p.Ireny Szewińskiej. Już wcześniej pisałem, że Agata miała wziąć w nim udział i udało się – wystartowała z ponad tysiącem innych, niebieskich kobiet! Pogoda dopisała – było nawet zbyt gorąco. Lepsze jednak takie słońce niż późniejsza burza, więc nie ma co narzekać. W tym roku Agata biegła w Samsung Irena Women’s Run po raz trzeci.

20160905_082612

Atmosfera fajna, przyznaję. Po Agrykoli spacerowała p. Szewińska i chętnie robiła sobie zdjęcia z uczestniczkami biegu. Mam wrażenie, że organizacja była w tym roku słabsza…, ale medal jest! Agata zadowolona 🙂

20160905_082647

Mobilizującą rozgrzewkę poprowadził Michał Majkel Kalcowski. Agacie oczywiście zależało żeby być na rozgrzewce 🙂 Kiedyś wcale nie rozgrzewała się przed treningami. Wychodziła z domu i biegła. Po czasie na szczęście zrozumiała jak ważne jest rozgrzanie ciała i przygotowanie się do treningu. Już nie popełnia tego błędu – nie biega zanim się nie rozgrzeje.

Dlaczego rozgrzewka ma tak duże znaczenie?

 • wdraża organizm do pracy fizycznej,
 • przygotowuje do wysiłku i zapobiega kontuzjom,
 • rozgrzewa mięśnie dzięki czemu są bardziej elastyczne i efektywne w działaniu,
 • wpływa na płuca = przyczynia się do zwiększenia poboru tlenu,
 • serce przepompowuje większą ilość krwi przy jednym uderzeniu.

Po rozgrzewce biegnie się po prostu dużo lepiej i automatycznie szybciej.

Temat jest rozległy. Każdy może znaleźć i dostosować rodzaj rozgrzewki, który mu najbardziej odpowiada. Internet jest doskonałym źródłem takiej wiedzy, więc zachęcam! Nie lekceważ rozgrzewania się przed treningami – trenuj bezpiecznie.

Please follow and like us:

5 thoughts on “Zadanie wykonane – medal i zadowolenie zdobyte!

 1. Zgadzam się rozgrzewka jest bardzo ważna! Niestety często widzę, że biegacze się również rozciągają przed biegiem – to prosta droga do kontuzji. Gratuluję ukończonych zawodów! Piękny medal!

  1. Robert

   Zgadza się! Nie ma ważniejszego posiłku niż śniadanie i nie powinno być treningów bez rozgrzewek!

  1. Robert

   Bieganie jest modne i nie każdy (początkujący) biegacz podchodzi do sprawy świadomie. Biegając bez odpowiedniego przygotowania, a w tym rozgrzewki, można wyrządzić sobie krzywdę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *